Strona na WordPressie

Zakładając stronę na Wordpressie, warto pamiętać o zastosowaniu kilku zasad. O czym nie zapominać w tym przypadku? Jakie aspekty są konieczne? 

Hosting i domena 

Początkowo założenie własnej strony wymaga wykupienia oraz stania się administratorem domeny, a także miejsca na serwerze (hosting). Teoretycznie można skorzystać z darmowych rozwiązań, jednak finalne koszty warto wziąć pod uwagę. Kupując powyższe usługi powinniśmy wiedzieć o tym, że wymagają one odnawiania, zazwyczaj co roku. Jeśli chodzi o hosting, zadbajmy o to, aby serwer działał szybko.  

WordPress 

Najprościej mówiąc, Wordpress związany jest z zarządzaniem treścią. Samodzielne założenie swojej strony w sieci najczęściej odbywa się z pomocą właśnie tej platformy, która wymaga także skorzystania z odpowiedniego motywu. Wybór wśród motywów jest bardzo duży na rynku, co jest pewną zaletą, zwłaszcza gdy stawiamy na konkretny i specjalistyczny motyw.  Jednak pamiętajmy o tym, że nie każde motywy są dobrze zrobione, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór.    

Główne zalety 

Głównymi zaletami Wordpress są kwestie związane z rozszerzalnością i darmowymi usługami. Pierwsza cecha dotyczy tego, że korzystać możemy z wtyczek, sprawnie dodając nowe funkcje. W systemie nie ma abonamentów, a kosztami, które należy ponieść, są jedynie koszty serwera i domeny. Ceny zależą od tego, jaką firmę wybierzemy. 

WordPress jest systemem zarządzania treścią, dzięki któremu stworzyć możemy własną stronę internetową bez posiadania wiedzy odnośnie programowania i zdolności graficznych.