Co to jest Google Search Console?

Google Search Console jest bezpłatnym narzędziem, które ma za zadanie monitorować stronę internetową w wynikach wyszukiwania. Dla wielu osób stanowi jedno z najważniejszych narzędzi, które pozwala uzupełnić potrzebną wiedzę. Czym jest Google Search Console? Jak się zalogować na tej witrynie? 

Logowanie w Google Search Console 

Jeśli pragniemy zalogować się w Google Search Console, potrzebować będziemy konta Google. Ułatwieniem w tym przypadku jest wcześniejsze założenie konta Google Analytisc i wdrożenie danego kodu. Początkowo przejść trzeba proces weryfikacji, natomiast jeśli rejestrujemy GSC na tym samym koncie, na którym korzystamy z Google Analytics, liczyć możemy na automatyczną weryfikację. Po pomyślnym przejściu procesu rejestracji korzystać możemy z funkcji narzędzia. Warto podkreślić, że połączenie konta GSC z Google Analytisc daje nam znacznie więcej możliwości z perspektywy pozycjonowania strony.  

Zalety korzystania z GSC 

Google Search Console daje nam możliwość poznania odpowiedzi na szereg pytań dotyczących przykładowo tego, które z pytań doprowadziły użytkowników na naszą stronę, czy też które z portali linkują adres naszej strony. GSC jest cenione przez wielu specjalistów, którzy zajmują się tworzeniem i operowaniem stronami internetowymi. Jednakże w tym przypadku nawet osoby początkujące się odnajdą w tej sferze, korzystając z łatwych i zrozumiałych funkcji programu.  

GSC jest darmowym narzędziem, z którego korzysta wiele firm. Umożliwia monitorowanie własnej strony internetowej w wynikach wyszukiwania, zyskując potrzebne informacje do dalszego rozwoju firmy.