CyberSnake – najlepsze strony strony

Inspirujące informacje z internetowego świata

Sieci komputerowe

Sieci komputerowe Lan

Sieć komputerowa to system, poprzez który wymieniać można informacje na wielu urządzeniach, np. Laptopach, czy też komputerach. Czym jest sieć komputerowa Lan? Jakie cechy posiada ta sieć?

Sieć komputerowa

Stworzenie sieci komputerowej daje sporo możliwości związanych z tym, że użytkownicy mogą wspólnie korzystać z peryferyjnych urządzeń. Wymiana informacji z innymi systemami komputerowymi i łatwy dostęp do bazy danych i programów to główne cechy systemów tego typu. Aktualnie istnieje podział ogólny sieci komputerowych, w którym wyróżnia się sieci lokalne i rozległe. Pierwsze z nich są połączone okablowaniem wewnętrznym i cechują się zamknięciem przed dostępem z zewnątrz. Drugi rodzaj sieci odznacza się tym, że jest połączony ogólną siecią teletransmisyjną za pomocą łączy telekomunikacyjnych.

Sieci komputerowe Lan

LAN jest skrótem o lokalnej sieci komputerowej (Local Area Network), która obejmuje swoim zasięgiem niewielki obszar. W ten sposób bardzo często są łączone komputery w danych działach czy pracowniach.

W sieci Lan połączyć ze sobą można komputery osobiste, stacje sieciowe, a także serwery i drukarki. W tym przypadku mamy do czynienia ze współdzielonym dostępem wielu użytkowników do tych samych aplikacji i urządzeń, co umożliwia wymianą plików i komunikowanie się za pomocą poczty elektronicznej, czy innych aplikacji. Podkreślić należy, że ta sieć powinna spełniać następujące wymogi – duża szybkość przepływu danych, wysoki poziom niezawodności i odpowiednią skalowalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *