CyberSnake – najlepsze strony strony

Inspirujące informacje z internetowego świata

Sieci komputerowe

Budowa sieci Wi-fi

Wdrożenie sieci komputerowej w firmie jest niezbędne w przypadku przesyłania plików i danych zasobów, a także korzystania z zabezpieczeń w trakcie awarii. Jak zbudować sieć Wi-fi? Czym się wyróżnia to narzędzie?

Budowa sieci Lan

Sieć Lan jest ściśle związana z działaniem Wi-fi i obejmować może kilka kondygnacja budynku lub jedno pomieszczenie. Stworzenie tego typu sieci wymaga skorzystania z:

  • Routera, który ma za zadanie odbierać sygnał od dostawcy Internetu,
  • Przełącznika (nazywanego switchem), pozwalającego podłączyć większą liczbę urządzeń sieciowych,
  • Strukturalnego okablowania (czyli zbioru przewodów w obrębie sieci),
  • Dysku NAS, który daje możliwość podłączenie zasobów dysków twardych do firmowej sieci komputerowej.
  • Przewodowych lub bezprzewodowych kart sieciowych na komputerach,
  • Wi-fi.

Wi-fi

Wi-fi jest uznawane za bardzo ważne osiągnięcie technologiczne, które dało wiele nowych możliwości. Dzięki niemu użytkownicy w strefie online korzystać mogą z sieci bezprzewodowej wygodnie i sprawnie w wielu miejscach. Podkreślić warto, że istnieje sporo aplikacji i urządzeń, które mają za zadanie wspierać tworzenie Wi-fi (np. sieci domowe, telefony komórkowe, konsole do gier, systemy elektroniczne itp.). To funkcjonalne rozwiązanie wpływa na wygodę i komfort internautów, dając możliwość połączenia się z siecią internetową za pośrednictwem specjalnego łącza. Wi-fi coraz częściej jest spotykane także w miejscach użytku publicznego – w galeriach handlowych, w restauracjach, w hotelach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *